Неділя, 28.04.2024, 10:10
Магазин-майстерня "Техноком-сервіс", м. Прилуки
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Каталог файлів Реєстрація Вхід
Наша адреса: Чернігівська обл., м. Прилуки, вул. Ю. Коптєва, 59 (1-й поверх центральної прохідної ПАТ "Завод "Будмаш""). Тел.: (050) 699-11-00, (063) 611-10-75, (098) 062-09-01. E-Mail: pk_remont@ukr.net
Меню сайту

Категорії розділу
Мої файли [0]
Не мої файли [10]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ
Головна » Файли » Не мої файли

Opera 11.62
[ Викачати з сервера (10.13 Mb) · Викачати видалено (10,13 MB) ] 10.04.2012, 10:02
Opera (Опера) — веб-оглядач та програмний пакет для роботи з Інтернетом. Розробляється норвезькою компанією Opera Software.

Браузер Opera було розроблено в 1994 році компанією Opera Software, розташованою в Осло, Норвегія. Він працює в багатьох операційних системах, таких як: Microsoft Windows, Mac і Linux. Версія Opera Mini є найпопулярнішим оглядачем для мобільних телефонів, смартфонів і КПК (кишенькових персональних комп'ютерів).

Opera безкоштовний для персональних комп'ютерів. Міжнародна версія браузера має багатомовний інтерфейс, включаючи український.

За популярністю в Україні Opera станом на 2009 займав близько 25-30% ринку і був другим браузером, поступаючись лише IE. На березень 2011 року Opera з долею 36% є першою в Україні, випереджаючи IE та Firefox (приблизно 33%)[3]. В той же час світова доля Opera за різними оцінками — від 1% до 3.5%[4].

Історія
Браузер Opera протягом свого розвитку був піонером із впровадження новацій, які сьогодні є стандартом де-факто для всіх браузерів. Так в Opera з'явилися вкладки для окремих сторінок, він промальовував довгі таблиці вже в процесі їхнього завантаження, оптимізував роботу з кешем для зручного перегляду попередніх сторінок з урахуванням заповнених форм. Всі ці нововведення сприяли становленню Opera як «швидкого браузера».

До версії 2.0 браузер називався MultiTorg Opera і не був доступний для широкої публіки. Онлайн документи свідчать, що його було представлено на Третій Міжнародній WWW Конференції у 1995 році. Вже тоді Opera використовував інтерфейс MDI (multiple document interface) — вигляд програми, коли додаткові вікна відкриваються всередині батьківського вікна, що робить зручнішим перегляд кількох сторінок одночасно.
Після виходу на ринок у 1996 році браузер був платним, згодом з'явилася опція безплатного користування за умови показу рекламного банера нагорі програмного вікна.
8.50 20 вересня 2005 року, браузер став доступний безкоштовно без жодної реклами.
9.0 20 червня 2006 року
9.50 12 червня 2008 року. (Кодова назва Kestrel).
10.0 1 вересня 2009 (Кодова назва Peregrine).
10.50 2 березня 2010
10.60 1 липня 2010
11.00 16 грудня 2010


Opera 9.5
У Opera 9.5 представлений новий двигун JavaScript, який використовує менше системних ресурсів в порівнянні з попереднім, забезпечуючи швидший і плавніший серфінг.

У браузері працює сервіс Opera Link, який забезпечує синхронізацію закладок і сайтів Speed Dial між версією Opera для робочого столу і Opera Mini для мобільних телефонів. Багато уваги було приділено вбудованому застосуванню для читання пошти. Opera Mail працює швидше і використовує менше пам'яті. Також були вирішені проблеми із зависанням програми при перевірці пошти і отриманні новин. Окрім цього, покращена робота з декількома аккаунтами, додана можливість відображення поштової скриньки в ієрархічному вигляді, покращені обробка чернеток та інтерфейс панелі Mail.

Також в Opera 9.5 безліч поліпшень, які стосуються сумісності з сайтами (на це користувачі Opera скаржаться розробникам найчастіше). Зокрема, виправлені проблеми з сайтами Google, із стандартним шаблоном Wordpress, в різних бібліотеках Javascript. Kestrel також має підтримку деяких нових опцій, які допомагають поліпшити сумісність з сайтами. Серед них підтримка властивостей CSS «overflow-x» and «overflow-y», Javascript Getters і Setters.

Opera 9.5 підтримує програми для читання з екрану. Програма працює з Window-eyes, Jaws і Voiceover на OS X. Окрім цього, покращена просторова навігація і спрощені гарячі клавіші.

У новому релізі також представлена нова система захисту від онлайн-шахрайства, і цей захист вперше включений за умовчанням. Модуль для захисту користувачів від онлайн-шахрайства в новій Opera 9.5 об'єднує власні розробки Opera Software і технології від компанії Hautesecure, яка займається розробкою засобів для забезпечення безпеки в інтернеті. Завдяки наявності цієї технології, нова Opera стежить за тим, щоб користувач випадково не викачав за допомогою браузера шкідливу програму, яка могла б вкрасти його особисті дані.

Також Opera 9.5 забезпечує підтримку сертифікатів Extended Validation (EV) SSL. Варто також відзначити функцію швидкого пошуку, за допомогою якої можна швидко знайти одну з відвіданих сторінок, ввівши слова, які на ній зустрічаються. [5]


Opera 10
Вийшла 1 вересня 2009. Передусім розробники виділяють підтримку фірмової технології Opera Turbo, що дозволяє завдяки спеціальному алгоритму компресії даних у кілька разів збільшити швидкість завантаження сайтів при повільному з'єднанні з Інтернетом. Система автоматично визначає швидкість передачі даних і у разі її зниження забезпечує стиснення вмісту веб-сторінки для швидшого відкриття.

Іншим важливим нововведенням стала модернізована система вкладок. Якщо за допомогою миші опустити нижню межу панелі з табами, то у верхній частині екрану з'являться не тільки заголовки відкритих у вкладках веб-сторінок, але і їхні зменшені зображення. За умовчанням візуалізовані вкладки Opera 10 розміщуються вверху екрану, але їх можна перемістити вниз або в бічні панелі, що зручно при використанні широкоекранних моніторів.

Подальшим удосконаленням піддалися інтерфейс користувача, засоби забезпечення безпеки, інтегрований поштовий клієнт і експрес-панель для швидкого доступу до онлайнових ресурсів. Крім того, розробники виділяють функцію автоматичного завантаження оновлень і систему перевірки правопису на основі відкритого словника Hunspell, що підтримує 51 мову. До складу браузера Opera 10 включені агрегатор RSS-стрічок і BitTorrent-клієнт.

Ревізія 10.10, яка вийшла 23 листопада 2009, вперше включила технологію Opera Unite.

Головним нововведенням версії 10.50 стало використання JavaScript-рушія Carakan і графічної бібліотеки Vega.


Opera 11
Випущена 16 грудня 2010. З основних нововведень можна відмітити такі:
Підтримка розширень. Віднині браузер, услід за конкурентами Firefox, Chrome та Safari, підтримує систему розширень, за допомогою яких можна персоніфікувати і поліпшити функціональність браузеру.
Групування вкладок: тепер вкладки можна об'єднувати в групи; гурт вкладок створюється простим перетягненням мишею одної вкладки на іншу.
Візуальні жести мишею. Можливість відкривати і закривати вкладки, переміщатися по відкритих раніше сторінках за допомогою простих жестів миші була уперше реалізована в браузері Opera в 2001 році. Тепер користувачі Opera 11 побачать візуальні підказки переміщень миші прямо у вікні браузеру.
Новий адресний рядок. Адреса сторінок відображує тільки основну інформацію, а колірний індикатор показує рівень захищеності відвідуваних сторінок; натиснувши на індикатор ви отримаєте детальну інформацію про веб-сайт.
Завантаження плагінів на вимогу. Ви можете призначити завантаження вмісту плагинов (наприклад, Adobe Flash) тільки на вимогу. Це допоможе прискорити роботу із сторінками, що містять надмірну кількість плагинів.

Крім того, поліпшена продуктивність JavaScript-рушія і підтримка новітніх веб-технологій, таких як HTML5 і CSS3.

У версії 11.10, поміж інших покращень, додана підтримка протоколу SOKCS 5, графічного формату WebP і шрифтового формату Web Open Font Format.[6]


Можливості програми
Компанія Opera Software позиціонує свій переглядач Opera як «найшвидший браузер на Землі» («the fastest browser on Earth»). Незалежні перевірки показали, що Opera 9.01 швидше інших браузерів в чотирьох тестах із семи на Microsoft Windows і Mac OS X і в трьох з семи на Linux. Найсильнішою стороною Opera є робота зі сценаріями JavaScript, приблизно вдвічі швидше ніж в інших браузерах. Крім того, Opera починає відображати вміст сторінки до повної її завантаження, що також заощаджує час користувача, особливо при повільному з'єднанні та великій кількості впроваджених об'єктів.

В Opera встроєний TDI-інтерфейс, що настроює блокування виринаючих вікон. Є захист від шахрайства, менеджер завантажень, BitTorrent-клієнт, меню пошуку, RSS-агрегатор. Також в пакет входить поштовий клієнт Opera Mail і клієнт для IRC-мереж.

Однією з особливостей браузера є можливість швидкого переходу до найчастіше відвідуваних веб-сторінок (Speed Dial — «швидкий набір» або «експрес-панель»). Користувач може задати адреси веб-сторінок в дев'яти слотах, і після відкриття порожньої вкладки на ній будуть відображені за замовчуванням 9 (3 × 3) віконець, у кожному з яких буде зменшена копія заданої сторінки. Ця опція значно полегшує навігацію між веб-сайтами. Настроїти кількість сайтів в Speed Dial можна починаючи з версії 9.5, змінивши speeddial.ini в папці профілю. А починаючи з версії 10.0 beta ця опція доступна в інтерфейсі браузера.

Opera підтримує так звані віджети (Opera Widgets) — маленькі веб-застосунки, які можна запустити з браузера. Серед інших існує «User JavaScript», діалект скриптової мови, що дозволяє користувачеві редагувати скрипти на веб-сторінках і додавати нові. Готові скрипти можна завантажити на сайті UserJS.org, з іншої адреси: Userscripts.org можна завантажити аналогічні скрипти для Greasemonkey, більшість з яких можна використовувати і в Opera. Третій спосіб розширення можливостей браузера — підключення плагінів, які змінюють зовнішній вигляд браузера або додавати до нього нові функції. В той же час, використання плагінів обмежена. Можна підключати тільки плагіни, схвалені і розповсюджувані Opera Software, тоді як у деяких інших браузерах є можливість встановлювати плагіни будь-яких розробників.


Управління та інтерфейс
У браузері Opera передбачені засоби керування для людей з порушеннями зору або обмеженими руховими можливостями: є голосове управління і можливість підключення «екранних дикторів». За допомогою різних установок користувач може налаштувати інтерфейс за своїм смаком.

Є можливість здійснювати навігацію і налаштування браузера, використовуючи тільки клавіатуру. «Гарячі клавіші», задані за замовчуванням, можна переозначувати на свій розсуд. Можна також використовувати «жести мишею», які істотно спрощують навігацію за допомогою цього маніпулятора, певні послідовності натиснення клавіш і рухів «миші» дозволяють, наприклад, швидко гортати або оновлювати сторінки, не переміщує курсор до іконки меню навігації.

Масштабування сторінок дозволяє пропорційно збільшувати або зменшувати всі елементи документа: текст, зображення, флеш-анімацію, створюючи ефект наближення і віддалення сторінки. Масштаб можна змінювати в межах від 20% до 1000%. Користувач може налаштувати шрифти та кольори для веб-сторінок, і навіть подолати налаштування стилів CSS. Це може бути корисним, наприклад, для сторінок з невдалим дизайном: коли шрифти важкочитаємі або контраст між кольором шрифту і фоном недостатній.

Голосове управління, розроблений спільно з IBM, дозволяє користуватися браузером без допомоги миші та клавіатури. Opera також може читати вголос сторінки і виділені фрагменти, але це можливо тільки в середовищі Microsoft Windows і тільки за допомогою екранного диктора, вбудованого в браузер, так як програми сторонніх розробників, починаючи з версії Opera 6.0, не підтримуються.


Безпека та конфіденційність
У Opera є кілька установок безпеки, доступних користувачеві. Одна з них — можливість швидкого видалення інформації про відвіданих сторінках: очистка cookies, історії, кеша. Це корисно, якщо за комп'ютером по черзі працюють кілька користувачів.

При відвідуванні захищених сторінок, Opera кодує одержану і передану інформацію, за допомогою протоколів високої надійності: 3 SSL або TLS. Інформація про включення захисту відображається в адресному рядку браузера. Користувач може натиснути на кнопку яка з'явилася там і перевірити, чи не є сторінка шахрайською або створеною для «фішингу». Користувач може включити автоматичну перевірку сторінок на «фішинг», але за замовчуванням ця опція не активна.

Для захисту збережених паролів можливо шифрування бази даних паролів використовуючи алгоритм 3DES та майстер паролів в якості ключа шифрування, яким також захищені особисті сертифікати та дані wand.

Для своєчасного виявлення вразливостей і відлову багів в програмі є можливість відправки повідомлень про помилки в Opera Software. За даними компанії Secunia, що спеціалізується на комп'ютерній і мережевій безпеці, в Opera 9.x було виявлено 13 вразливостей, всі вони до цього часу усунуті. Для порівняння, в Firefox 2.0.x було виявлено 23 вразливості, з яких до сих пір не усунені 4, в Internet Explorer 7.x залишаються незакритих 8 з 24, а в Safari 3.x одна з трьох знайдених вразливостей.

Група Arche Twist випускає комплект програмного забезпечення OperaTor, призначеного для анонімного серфінгу в Інтернеті. До нього входить браузер Opera, клієнт анонімної мережі Tor і віртуальний проксі-сервер Polipo. Анонімізується робота по протоколах HTTP і HTTPS.
[ред.]


Інструменти розробника та відналагодження
В браузер, починаючи від версії Opera 9.5 (2008 рік), вбудований Dragonfly — відналагоджувач JavaScript та інспектор DOM/CSS. У травні 2011 Dragonfly іипущений як окремий інструмент розробника під відкритою ліцензією Apache.
[ред.]


Opera Link
Служба Opera Link була додана у версії Opera 9.50. Ця служба використовується для синхронізації закладок, записів "Швидкого набору", нотаток та інших даних користувача. Дані зберігаються на спеціальномі сервері, звідки можуть бути зчитані на будь-який інший комп'ютер.[7]


Opera Unite
16 червня 2009 Opera випустила Opera Unite, додавши сервер до свого браузера. Opera Unite забезпечує кілька послуг, які хостяться на комп'ютері користувача, зокрема власний веб-сервер користувача, службу розподілення файлів і фотографій, чат і потокове медіа. Ці послуги можуть бути доступні в будь-якому браузері, проте власник повинен використовувати Opera.[8]


Виноски
1 «Opera version history». Opera Software. Процитовано 18 грудня 2009.
2 «Opera for Windows — language files». Opera Software. Процитовано 2008-04-02.
3 Глобальная статистика Интернета
4 Other Browsers Advance as Internet Explorer Slides
5 Планетонет. Opera 9.50
6 Релиз web-браузера Opera 11.10
7 Довідка Opera Link
8 unite.opera.com


Джерело: матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Категорія: Не мої файли | Додав: vik_pav
Переглядів: 764 | Завантажень: 318 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Друзі сайту

Copyright vik_pav © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz