 Якщо на вашому комп'ютері стоїть така чудова штука, як антивірус, ви напевно впевнені у своїй безпеці. Особливо, якщо антивірус платний (для тих, хто не в курсі - існує безліч безкоштовних програм, які захищають ваш комп'ютер, але про це пізніше). Отже, ви спокійно подорожуєте по Інтернету і без найменшого побоювання вставляєте в комп'ютер всі флешки, які приносять друзі. А ось і дарма! Віруси створюються постійно, от прямо зараз хтось набирає в «Яндексі» «Як написати вірус за 15 хвилин» або «Створи свого трояна» - таких посібників повнісінько. От тільки якщо вас відвідає ідея поповнити ряди творців шкідливих програм, знайте: по-перше, створити «хороший» вірус складно, для цього потрібно бути талановитим програмістом, а по-друге, це кримінально каране діяння. Головне, що я хочу до вас донести - ніякий антивірус не захистить вас на сто відсотків, тому що оновлюються антивірусні бази рідше, ніж випускаються у всесвітню павутину нові шкідливі програми.
Так що ж робити? Для початку можете перевірити безкоштовними онлайн-програмами свій комп'ютер на наявність вірусів. І  навіть якщо у вас стоїть хороший антивірус, все одно перевірте. І якщо є підозрілі файли, раджу перевірити їх відразу декількома антивірусами. Наприклад, тут: http://www.virustotal.com/ Завантажений файл перевірять 43 антивіруса, і якщо жоден з них не видасть попередження, турбуватися ні про що. Але це в тому випадку, якщо у всіх інших файлах на своєму комп'ютері ви впевнені. Адже деякі віруси сидять собі тихенько і займаються своїми справами, і якщо комп'ютер не перевірити, ви їх не знайдете. Тільки не думайте, що це такий милий, безпечний вірус, і його можна не чіпати. Не виключено, що він відправляє комусь ваші паролі, знімки екрану, знищує важливу інформацію, розсилає спам з вашої електронної адреси або шкодить ще яким-небудь способом. Так що позбавлятися треба від всіх вірусів. Тому перевірте систему про всяк випадок ось за цими посиланнями:
Перевірка комп'ютера на віруси
BitDefender: http://www.bitdefender.com/scanner/online/free.html
ESET Online Scanner: http://www.esetnod32.ru/.support/scanner/
Panda: http://www.pandasecurity.com/homeusers/solutions/activescan/?
F-secure: http://www.f-secure.com/en_EMEA-Labs/security-threats/tools/online-scanner
Trendmicro http://housecall.trendmicro.com/uk/
Kaspersky Virus Removal Tool 2011: http://support.kaspersky.ru/viruses/avptool2011?level=2
Dr.Web CureIt! http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=ru
Всі ці сервіси не тільки перевірять ваш комп'ютер, але й вилікують за потреби.

А деякі віруси починають активно шкодити: наприклад, вимагати від вас грошей. Запам'ятайте: у жодному разі не відправляйте SMS, коли від вас цього вимагає вірус! Гроші ви втратите, причому швидше за все - все, що є на рахунку телефону, але від вірусу не позбудетеся, і він обов'язково повернеться. Якщо жадібний до ваших грошей вірус блокує комп'ютер і єдине, що ви бачите після перезавантаження - вікно з номером, на який потрібно відправити СМС - телефонуйте знайомому, і нехай він в Інтернеті пошукає інформацію з цього вірусу, або відкрийте ноутбук чоловіка (дружини, подруги і т.д). Варіантів таких вірусів дуже багато, але протиотруту можна знайти, і в цьому вам допоможуть ці ресурси: Розблокування комп'ютера без відправлення СМС
Від «Доктор Веб»: http://www.drweb.com/unlocker/index/?lng=ru
Від
Касперского: http://support.kaspersky.ru/viruses/deblocker
Від
ESET: http://www.esetnod32.ru/.support/winlock/#
Після цього обов'язково перевірте комп'ютер на віруси за вищенаведеними посиланнями. Ну ось, тепер ви або достатньо налякані, або щойно позбулися від вірусів і тепер жадаєте захиститися від них усіма можливими способами. І якщо ви не хочете або не можете платити гроші за антивірус, ось вам безкоштовні. Безкоштовні антивіруси
Microsoft Security Essentials: http://www.microsoft.com/ru-ru/security_essentials/default.aspx
Avast! Free antivirus: http://www.avsoft.ru/avast/Free_Avast_home_edition_download.htm
Ad-Aware: http://www.lavasoft.com/products/ad_aware_free.php
Immunet Protect Free: http://www.immunet.com/main/index.html
PC Tools AntiVirus Free: http://free.pctools.com/free-antivirus/
Avira AntiVir Personal – Free Antivirus: http://www.avira.com/ru/avira-free-antivirus
AVG Anti-Virus Free: http://www.freeavg.com/?lng=ru-ru&cmpid=corp
Panda Cloud Antivirus Free: http://www.cloudantivirus.com/en/
ZenOK Free Antivirus: http://www.zenok.com/en/
Comodo Internet Security: http://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php
Comodo AntiVirus: http://antivirus.comodo.com/
Rising Antivirus: http://www.freerav.com/
ClamWin: http://ru.clamwin.com/
Outpost Security Suite Free: http://free.agnitum.com/
ThreatFire Free Edition: http://www.threatfire.com/download/
Зазвичай безкоштовні антивіруси мають якісь обмеження, так що не ставте перший-ліпший, а почитайте опис програм і порівняйте їх (хоча б декілька). Деякі з представлених вище посилань ведуть на ресурси з підтримкою російської мови, і при бажанні інформацію про будь-які антивірусні програми, а також відгуки про них ви легко знайдете в Інтернеті.
А от якщо ви вирішили придбати антивірус, то можете завантажити пробну версію практично будь-якого з них і подивитися, як працюватиме ваш комп'ютер: деякі антивірусні програми занадто завантажують систему, або можуть призвести до конфліктів. Так що спочатку переконайтеся, що антивірус буде добре працювати саме на вашому комп'ютері, а потім купуйте повну версію.
Джерело http://shkolazhizni.ru/
|