Середа, 01.05.2024, 23:20
Магазин-майстерня "Техноком-сервіс", м. Прилуки
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Каталог статей Реєстрація Вхід
Наша адреса: Чернігівська обл., м. Прилуки, вул. Ю. Коптєва, 59 (1-й поверх центральної прохідної ПАТ "Завод "Будмаш""). Тел.: (050) 699-11-00, (063) 611-10-75, (098) 062-09-01. E-Mail: pk_remont@ukr.net
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [2]
Не мої статті [19]
Не мої (скориговані мною) статті [8]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ
Головна » Статті » Не мої статті

Збираємо комп'ютер мрії: вибір процесора
Тільки починаючі користувачі купують в магазині готовий системний блок - справжні професіонали збирають свої ПК самі.

Комп'ютер - це не просто набір окремих комплектуючих, а система, всі елементи якої повинні гармонійно поєднуватися один з одним. Дане правило діє як для користувачів, які вирішили зібрати ПК самостійно, так і продавців готових рішень, яким важливо знати, чи відповідає система стоять перед нею вимогам і чи достатньо злагоджено вона працює. Однак той, хто хоче зібрати комп'ютер з окремих комплектуючих, будь то продавець в магазині або звичайний користувач, постійно опиняється перед вибором: чи не краще заощадити і взяти процесор, материнську плату або відеокарту попереднього покоління? А може, варто розоритися на саму нову версію? Можливо, в довгостроковій перспективі це виявиться навіть вигідніше, а модернізувати такий комп'ютер в майбутньому буде набагато простіше? Наша стаття дозволить зорієнтуватися у величезному морі пропозицій, а проведене нами тестування допоможе підібрати оптимальні комплектуючі.

Характеристики ПК.

Наскільки потужним повинен бути комп'ютер, залежить в першу чергу від того, які завдання перед ним стоять. Ми умовно розділили всі рішення на три цінові сегменти. Недорогий ПК початкового рівня призначений для роботи в офісних додатках і веб-серфінгу, а також відтворення мультимедійних файлів, в тому числі відео стандарту Full HD. Комп'ютер середнього класу, крім іншого, повинен забезпечувати можливість конвертації HD-контенту і запуску ігор зі стандартними настройками. Система преміум-класу повинна задовольняти вимоги ресурсномістких додатків, в тому числі сучасних ігор з високою якістю графіки, а також дозволяти обробляти відео у форматі Full HD.

Intel або AMD?

Процесор - серце будь-якої обчислювальної машини, її головний компонент. Від нього залежить вибір материнської плати та інших комплектуючих.Часи, коли єдиними критеріями потужності процесора були тактова частота і кількість ядер, давно в минулому. Сьогодні не все так просто, адже процесор може підтримувати відеоплати з більшою або меншою продуктивністю, а відношення потужності до тактовій частоті можна використовувати тільки для порівняння комп'ютерів з одного сімейства. При підборі компонентів системи процесора відводиться центральна роль - саме він визначає продуктивність комп'ютера, а також те, як багато електроенергії споживає система і наскільки тихо вона працює. Від того, яке покоління і ревізію процесора віддасть перевагу користувач, залежить і вибір материнської плати.Так як моделі процесорів, роз'єми і чіпсети материнських плат, що випускаються двома провідними виробниками - AMD і Intel, не тільки несумісні один з одним, але і розраховані на зовсім різні групи користувачів, надалі ми будемо розглядати їх незалежно один від одного.

Кожному процесору - свій роз'єм.


Усяке покоління процесорів має свої особливості: архітектура, формфактор, енергоспоживання.  Тому для різних сімейств чіпів AMD і Intel розроблені відповідні сокети. У випадку з роз'ємом гніздо FM1 північний  міст розташований не на материнській платі, а інтегрований в центральний процесор. Чіпи сімейства FX сумісні з роз'ємом Socket AM3, але оптимальний варіант - використовувати їх з більш досконалими платами з роз'ємом AM3  +. Сокет LGA 1155 підтримує досить широкий спектр процесорів Intel, але несумісний з попередником - LGA  1156 - у зв'язку із внесенням ряду змін. Socket 1156 розроблений компанією Intel спеціально для лінійки процесорів Core I. Моделі з таким роз'ємом не підходять до материнських плат з сокетом LGA 1155.











AMD: солідна потужність за розумні гроші

Згідно з дослідженням IDC, компанія AMD займає 26% ринку в сегменті настільних ПК, значно поступаючись своєму головному конкурентові - Intel. За такими параметрами, як максимальна продуктивність і енергоефективність, техаський виробник поки знаходиться далеко позаду, зате виграє за цінами: найпотужніші процесори від AMD майже на 40% дешевше, ніж моделі з порівнянною продуктивністю від Intel. Крім того, материнські плати з чіпсетами від AMD також коштують дешевше.



Бюджетне рішення. Якщо вам потрібен зовсім недорогий ПК, то AMD може запропонувати більш цікаві рішення, ніж Intel. Наприклад, процесор E-350 вбудовується в материнські плати, які встановлюються в комп'ютери, ноутбуки, міні-ПК і Barebone-системи. Перевагою цієї моделі є наявність відносно потужного інтегрованого відеочіпа, який виконує складні операції по декодуванню HD-відео. Такий процесор призначений для вирішення тільки стандартних завдань.

Середній клас. Процесори AMD серії А на основі чіпсета FM1 не відрізняються високою продуктивністю, але компенсують цей недолік потужним графічним чіпом. За своїми характеристиками ці пристрої сумірні з бюджетними моделями від Intel, але вигідно відрізняються від них рівнем вбудованої графіки, яка дає можливість використання апаратного прискорення для відтворення відео, різних ефектів Робочого столу і запуску старих ігор.

Преміум-клас. Найпотужніші сучасні процесори відносяться до сімейства FX з роз'ємом AM3 +. У них передбачено від двох до чотирьох модулів, по два обчислювальних ядра в кожному. Потужності такого процесора цілком вистачить для запуску ресурсномістких ігор. Відзначимо також і недоліки: при максимальному навантаженні процесори сімейства FX споживають на 60% більше електроенергії, ніж пристрої, розроблені Intel. Ми радимо зупинити свій вибір на порівняно недорогий флагманської моделі FX-8150, щоб мати резерв потужності на наступні роки.

Працюючи на граничній потужності, флагманська модель FX-8150 від AMD виділяє багато тепла, в результаті чого вентилятор досить сильно шумить. Тому AMD розробила альтернативний варіант комплектації - з системою водяного охолодження.

Intel: висока продуктивність і енергоефективність

Лідер ринку пропонує процесори на будь-який смак і гаманець. Незважаючи на різноманіття моделей, орієнтуватися серед них досить легко: бюджетні процесори вартістю від 1500 до 2000 рублів (від 400 до 500 гривень) належать до сімейства Celeron, моделі від 2000 до 3500 рублів - це чіпи Pentium. Сучасні процесори Core i3 коштують від 4500 до 6000 рублів (від 1200 до 1500 гривень), Core i5 (​​середній клас) - від 7000 до 10 000 рублів (від 1800 до 2500 гривень), і, нарешті, чіпи топ-класу Core i7 доступні за ціною від 10 500 до 38 000 рублів (від 2500 до 9000 гривень).



Якщо вам потрібен потужний процесор, ми радимо придбати одну з моделей Intel, незважаючи на більш високу вартість. Вони також краще конкурентів по енергоспоживанню: сучасні процесори на базі мікроархітектури Ivy Bridge виготовлені по 22-нанометровим техпроцесом і менш «ненажерливі», ніж рішення, розроблені AMD. При рівній продуктивності процесори від Intel споживають на 30% менше енергії, що означає менший рівень тепла і шуму.



Бюджетне рішення. Тим, хто хоче зібрати бюджетний ПК з можливістю подальшого апгрейда, слід звернути увагу на широку лінійку процесорів Intel з роз'ємом LGA 1155. Для початку можна, наприклад, придбати двоядерний Pentium G850 (близько 2500 руб./550 грн.) З тактовою частотою 2,9 ГГц. Його потужності вистачить для вирішення більшості повсякденних завдань, а також - при наявності сучасної графічної плати - для більшості сучасних ігор. Якщо згодом знадобиться система з більшою продуктивністю, на ту ж материнську плату можна встановити процесор середнього або топового класу. Чіпи Core i3 позиціонуються виробником як бюджетні рішення, але і за ціною, і за технічними характеристиками вони перевершують більшість моделей цієї категорії. Крім того, вони, як і Pentium, відносяться до попереднього покоління процесорів, побудованому на мікроархітектурі Sandy Bridge.

Середній клас. У плані продуктивності чіпи Intel Core i5 на базі архітектури Ivy Bridge лише трохи відстають від процесорів преміум-класу і володіють потужним графічним чіпом, який, завдяки технології апаратного прискорення кодування і декодування відео Intel Quick Sync Video, швидко обробляє відеодані. Це сімейство процесорів також відрізняється чудовою енергоефективністю. Моделі процесорів на платформі Ivy Bridge легко дізнатися з маркування: після i5 в назві присутнє чотиризначний число, яке починається з цифри «3». Ми радимо звернути увагу на Core i5-3570K, нітрохи не поступається по продуктивності значно дорожчим процесорам сімейства Core i7 і, на відміну від більшості моделей Core i5, що володіє потужним графічним чіпом Intel HD-4000.

Преміум-клас. У цій ціновій категорії ми зупинили вибір на Core i7-3770K як самому потужному процесорі, сумісному з роз'ємом LGA 1155. Ця модель відповідає нашим уявленням про розумному співвідношенні ціни і якості, чого явно не скажеш про більш дорогих розробках Intel - наприклад, рішеннях на платформі LGA 2011, сумісних лише з вельми дорогими системними платами (від 8000 руб./1600 грн.). У них відсутній вбудований графічний чіп, а саме доступне з них, Core i7-3820, лише трохи могутніше, ніж рекомендований нами чіп 3770K. Модель 3930K забезпечує на 30% вищу продуктивність, ніж 3770K, але й коштує цей процесор ні багато ні мало 19 000 рублів (5000 гривень). Флагман компанії Intel - Core i7-3960X, для покупки якого доведеться додати ще 12 000 рублів (8500 гривень), - пропонує ще більш високу продуктивність і можливість збільшення тактової частоти.

Ми рекомендуємо.

Слід пам'ятати, що, незалежно від класу комп'ютера (бюджетний, середній або преміум), діє правило: якщо необхідно заощадити, ми радимо звернути увагу на моделі від AMD, а для тих, кому важлива висока продуктивність системи, кращим вибором стануть рішення від Intel.



За матеріалами Chip № 12 2012
Категорія: Не мої статті | Додав: vik_pav (03.12.2012)
Переглядів: 1352 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Друзі сайту

Copyright vik_pav © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz